Підприємцям Криму дозволено перереєструвати бізнес та сплачувати податки в областях України

4 квітня 2014 20
Для зміни свого місцезнаходження або місця проживання юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які зареєстровані на території АР Крим або м. Севастополь, повинні звернутися до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях або м. Київ

Для сприяння реалізації суб’єктами господарювання своїх прав та законних інтересів, а також для запобігання протиправним захопленням у складних умовах в АР Крим та м. Севастополь, Мін’юстом видано наказ «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб — підприємців» від 14.03.2014 № 525/5.

Наказом передбачається, що підприємці, які зареєстровані на території АР Крим та м. Севастополь, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора України поза межами АР Крим та м. Севастополь.

Перелік документів, необхідний для проведення вказаної реєстрації, передбачений статтями 19, 29 та 45 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

У той же час, відповідно до повідомлення МДЗ від 25.03.2014 в АР Крим та м. Севастополь буде запроваджено новий механізм, який дозволить місцевим суб’єктам господарювання сплачувати податки відповідно до законодавства України.

1. Для цього підприємцям потрібно лише перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області України чи м. Київ. Для зміни свого місцезнаходження або місця проживання юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які зареєстровані на території АР Крим або м. Севастополь, повинні звернутися до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях або м. Київ.

У свою чергу, органи доходів і зборів після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру щодо внесених змін беруть на облік таких платників.

2. Ті платники податків, які здійснюють перереєстрацію, однак не включаються до Єдиного державного реєстру, повинні подати відповідну заяву до органів доходів і зборів обраного регіону, на підставі якої і буде здійснено їх облік.

3. Усі суб’єкти господарювання, які вже перебували в стані переходу з податкових інспекцій АР Крим або м. Севастополь до податкових інспекцій в областях або м. Київ, вважаються взятими на облік.

4. Юридична особа або самозайнята особа, яка сплачує податки на території області або м. Київ, а єдиний внесок — на території АР Крим або м. Севастополь, може подати заяву про взяття її на облік як страхувальника до відповідної податкової інспекції в області або м. Київ.

У всіх чотирьох випадках після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників в областях та м. Київ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль