Робоча ситуація дня: Особливості декларування валютних цінностей і майна за межами України

4 квітня 2014 27
Підприємство знаходиться на загальній системі оподаткування, займається продажем товарів на експорт. У підприємства є заборгованість за експортними операціями за проданий товар. Щоквартально подається декларація про валютні цінності до податкового органу. Чи потрібно подавати довідку про відсутність валютних цінностей та майна, що належать резиденту і знаходяться за межами України, якщо підприємство планує експорт у квітні?

Підприємство знаходиться на загальній системі оподаткування, займається продажем товарів на експорт. У підприємства є заборгованість за експортними операціями за проданий товар. Щоквартально подається декларація про валютні цінності до податкового органу. Чи потрібно подавати довідку про відсутність валютних цінностей та майна, що належать резиденту і знаходяться за межами України, якщо підприємство планує експорт у квітні?

Подавати довідку про відсутність за межами України валютних цінностей та майна (далі — Довідка) не потрібно.

У зв’язку зі зміною митного законодавства з 28.10.2013 для здійснення зазначених операцій такі Довідки не надаються. Довідки видавалися податковими органами і були підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями або здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності

Міндоходів та НБУ спільним листом від 28.10.2013 № 22-394/7/99-99-22-03-01-17, № 28-311/19777 відкликали та скасували спільний лист НБУ від 09.01.1998 № 13-226/53-188, ДПА від 09.01.1998 № 206/10/22-0117, ДМС від 12.01.1998 № 11/3-247, яким було затверджено форми Довідки про відсутність валютних цінностей та майна за межами України та Журналу обліку видачі Довідок.

Обов’язковість, порядок і терміни декларування валютних цінностей та іншого майна резидента, що перебуває за межами митної території України, передбачено статтею 9 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93. Форму Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затверджено наказом Мінфіну від 25.12.1995 № 207 (далі — Наказ № 207).

Слід врахувати, що з 19.11.2012 набрала чинності постанова Правління НБУ «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті» від 16.11.2012 № 475. Нею скорочено (з 180 до 90 календарних днів) терміни розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачених статтями 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР.

Відповідно до пункту 3 Наказу № 207 обов’язкове декларування валютних цінностей, доходів та майна проводиться за наведеною формою щокварталу в строки, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності.

Строки подання податкової декларації до податкових органів встановлено статтею 49 Податкового кодексу України.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль