Збільшено ставки податків і зборів

14 квітня 2014 24
1 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166, яким запроваджено режим суворої економії державних коштів

1 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166, яким запроваджено режим суворої економії державних коштів.

Введення в дію норм Закону здійснюється поетапно.

Зміни, які набули чинності з 1 квітня 2014 року

Законом затверджено постійні основні ставки: податку на прибуток підприємств у розмірі 18%, податку на додану вартість  20%.

Запроваджено оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення за ставкою 7%.

Зменшено неоподатковуваний ПДВ імпорт товарів, який переміщують у міжнародних поштових відправленнях, із 300 до 150 євро.

До 1 жовтня 2014 року продовжено пільгу з ПДВ за операціями з постачання зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами (крім виробників такої продукції та підприємств, які придбали таку продукцію у її виробників). У той же час виробники сільськогосподарської продукції, вирощеної на землях, які перебувають у їхній власності, при експорті такої продукції мають можливість реалізувати її за нульовою ставкою та відшкодувати податковий кредит.

Збільшено ставки наступних податків і зборів: екологічний податок, збір за спеціальне використання води,  збір за першу реєстрацію транспортних засобів. Удвічі збільшено ставки акцизного податку на нові автомобілі та мотоцикли з об'ємом двигуна понад 0,5 л; встановлено ставки акцизу на мотоцикли з об'ємом двигуна до 0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. і підвищено вдвічі ставки акцизного податку на автомобільні кузови.

Збільшено ставки з платі за землю, зокрема ставку податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено (п. 275.1 Податкового кодексу України; ПК). Крім цього, підпункт 288.5.1 викладено у новій редакції: «розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки».

Удвічі збільшено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Ставка плати за користування надрами на газовий конденсат підвищена з 39% до 42%, на нафту збережена на попередньому рівні — 39%. Розширено коло платників збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ.

Встановлена єдина ставка акцизного податку на дизпаливо (98 € за 1000 кг) замість диференційованих ставок залежно від вмісту сірки (від 46 € до 98 € за 1000 кг). Введено оподаткування альтернативного палива.

Базою оподаткування податком на нерухомість встановлено загальну площу об’єкта житлової нерухомості замість житлової.

Введено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Зміни, які наберуть чинності з 1 травня 2014 року

Збільшується ставка акцизного податку на пиво на 42,5%.

Змінюються пропорції розподілу ЄСВ між фондами соціального страхування таким чином:

  • на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  34,3% (збільшиться на 1,1%);
  • на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 0,5% (зменшиться на 1,0%);
  • на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням — 1,7% (зменшиться на 0,2%);
  • на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності  1,61% (збільшиться на 0,1%).

Скасовується спеціальний порядок нарахування пенсій у розмірі 80% від заробітної плати суддям, прокурорам і держслужбовцям, і для даних категорій встановлюється загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70% від зарплати.

Зміни, які наберуть чинності з 1 липня 2014 року

Оподаткування доходів у вигляді заробітної плати оподатковуватиметься за старою ставкою 15% (17% від суми, що перевищує 10 розмірів мінімальних зарплат на 1 січня податкового року).

Встановлюється прогресивна шкала оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів за ставками: 15%(у 2014 році дохід до 248,472 тис. грн.), 20% (у 2014 році дохід від 248,473 тис.грн. до 482,328 тис. грн.) і 25% (у 2014 році дохід понад 482,329 тис.грн.), а саме: дивідендів, відсотків, роялті, інвестиційного прибутку з обов’язковим проведенням річного перерахунку нарахованого (утриманого) податку.

Пенсійні виплати, розмір яких перевищує 10 тис. грн., будуть оподатковуватися ПДФО за ставкою 15% (17)% із суми перевищення.

Збільшуються ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 31,5%.

Зміни, які наберуть чинності з 1 вересня 2014 року

Збільшуються ставки акцизного податку на спирт та алкогольні напої на 25%.

Так, згідно з законом, з 1 вересня 2014 року збільшується акциз на вина з доданням спирту та міцні (кріплені) на 25,1%  до 3,58 грн/літр. Зазначимо, що згідно з чинним законодавством ставка на міцні вина встановлена в розмірі 2,86 грн./літр.

Крім того, з 1 вересня зростає акцизний податок на ігристі та газовані вина на 0,25% — до 5,2 грн./літр. Згідно з чинним законодавством ставка на ігристі та газовані вина в Україні складає 4,16 грн./літр.

Також з 1 вересня підвищується на 25% — до 70,53 грн./літр 100% спирту ставка на спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 об. або більше та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації, а також на суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями з доданням спирту. Сьогодні ставка на такі напої в Україні становить 56,42 грн./літр 100% спирту.

Зміни, які наберуть чинності з 1 січня 2015 року

Здійснюватиметься індексація нормативної грошової оцінки земель для визначення бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль