Робоча ситуація дня: Оплата лікарняних листів структурним підрозділом

14 квітня 2014 19
Чи може підприємство виплатити лікарняні, надіслані Фондом соціального страхування на спеціальний рахунок головного підприємства через касу структурного підрозділу в іншому місті?

Чи може підприємство виплатити лікарняні, надіслані Фондом соціального страхування на спеціальний рахунок головного підприємства через касу структурного підрозділу в іншому місті?

Ні, не можна.

Відповідно до статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі — Закон № 2240) підставою для виплати лікарняних є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності. За наявності пільг для призначення допомоги слід надати копії відповідних підтверджуючих документів.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами, за формою, наведеною у додатку до порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженому постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 № 26.

У статті 21 Закону № 2240 визначено, що зараховані на окремий поточний рахунок підприємства в банку (органі Держказначейства) кошти можуть бути використані страхувальником-роботодавцем виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Вони не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.

У листі виконавчої дирекції ФСС з ТВП від 31.03.2011 № 01-16-707 визначено, що облік в органі Фонду головної організації означає, що саме головна організація здійснює нарахування та виплату заробітної плати працівникам, в тому числі тим, хто працює у структурних підрозділах. Відповідно, виплата допомоги з окремого рахунку, на який отримано кошти Фонду, має бути здійснена застрахованій особі саме головною організацією. 

Тобто, якщо облік заробітної плати та лікарняних листів ведеться головною організацією, то і виплачувати лікарняні, відповідно, буде головна компанія. У разі якщо облік оплати праці і нарахування лікарняних ведеться окремим підрозділом, то і виплата заробітної плати та лікарняних буде проводиться цим підрозділом.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль