Робоча ситуація дня: Пошкоджено книгу обліку доходів: дії платника

15 квітня 2014 35
Фізичною особою — підприємецем, який є платником єдиного податку другої групи, випадково зіпсована книга обліку доходів (частково згоріла). Яким чином можна виправити ситуацію, та які її наслідки?

Фізичною особою — підприємецем, який є платником єдиного податку другої групи, випадково зіпсована книга обліку доходів (частково згоріла). Яким чином можна виправити ситуацію, та які її наслідки?

У листі МДЗ від 17.04.2012 № 11206/7/17-1217 надано роз’яснення щодо відповідальності за неналежне ведення або неведення, втрату книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат).

Так, у разі втрати фізичною особою-підприємцем платником єдиного податку книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат) до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог пункту 44.5 Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до статті 296 ПК, платники єдиного податку першої та другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня відображення отриманих доходів.

Форма та порядок книг обліку доходів та книг обліку доходів та витрат затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2011 № 1637.

Згідно з пунктом 44.5 ПК встановлено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 ПК (це документи обліку та обов’язок їх зберігання), платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити податковий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом для подання податкової звітності. Платник зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до податкового органу.

Крім того, статтею 164 Кодексу України про адміністративні порушення передбачено за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладання штрафу у розмірі від 3 до 8 нмдг. Повторне порушення протягом року тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 5 до 8 нмдг.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль