Робоча ситуація дня: Зазначаємо ІПН покупця в податковій накладній, виписаній на суму списаного браку

16 квітня 2014 30
Підприємство списало браковану продукцію, при цьому нарахувало податкові зобов’язання. Який ІПН покупця має вказати підприємство в податковій накладній: ІПН свого підприємства чи просто «нуль»?

Підприємство списало браковану продукцію, при цьому нарахувало податкові зобов’язання. Який ІПН покупця має вказати підприємство в податковій накладній: ІПН свого підприємства чи просто «нуль»?

Підпунктом «г» пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК) передбачено обов’язок платника податку нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПК у разі використання в негосподарській діяльності товарів, необоротних активів, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту.

База оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання (п. 189.1 ПК).

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом МДЗ від 14.01.2014 № 10 (далі — Порядок № 10). Абзацом третім пункту 11 цього порядку передбачено, що рядок «Індивідуальний податковий номер покупця» заповнюється у порядку, визначеному абзацом першим пункту 11 (тобто відображається «400000000000»), якщо платник податку здійснює такі операції:

  • постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання;
  • використання товарів/послуг, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування;
  • ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку;
  • переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих.

Усі примірники податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 11 Порядку № 10, складаються в паперовому вигляді та залишаються в особи, що їх склала, і зберігаються відповідно до пункту 6 цього Порядку.

Отже, платник податку зазначає ІПН покупця «400000000000» у податковій накладній, виписаній на суму бракованої готової продукції, виходячи з її балансової вартості (у разі відсутності обліку — виходячи зі звичайної ціни).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль