Робоча ситуація дня: Переведення працівника на іншу посаду

18 квітня 2014 86
Чи можна працівника під час відрядження переводити на іншу посаду?

Чи можна працівника під час відрядження переводити на іншу посаду?

Згідно з пунктом 14 розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, за відрядженим працівником зберігається місце роботи (посада) протягом усього часу відрядження, в тому числі й часу перебування в дорозі.

Відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення на іншу роботу передбачає зміну істотних умов трудового договору, тому вимагає згоди працівника. При цьому законодавством, зокрема статтею 33 КЗпП, визначено випадки, коли переведення може здійснюватися без згоди працівника.

Водночас, чинним законодавством не затверджена сама форма згоди працівника на переведення на іншу роботу. Виходячи з цього, форма згоди може бути як письмовою, так і усною. Для того, щоб запобігти можливим непорозумінням у майбутньому, бажано, щоб працівник давав письмову згоду на переведення.
Після реєстрації наказу про переведення працівника на іншу посаду кадрова служба має ознайомити з ним працівника під розписку. Законодавством не передбачено обов’язкового вручення копії такого наказу працівникові, однак на його вимогу, наприклад, у разі виникнення спору, копія наказу має бути йому видана. Так, працівник, ознайомившись із наказом, робить запис: «З наказом ознайомлений. З переведенням згоден», ставить підпис і дату.

Крім того, у розділі ІV «Призначення і переведення» особової картки працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656) робиться відповідний запис, з яким працівник ознайомлюється і ставить свій підпис.

Тому вважаємо, що оскільки працівника потрібно ознайомити з наказом на переведення на іншу посаду, а також він повинен розписатися в особовій картці (типова форма № П-2), присутність працівника обов’язкова.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль