У яких випадках оподатковуються профспілкові подарунки

18 квітня 2014 45
Подарунок профспілки, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати в місяць, не оподатковується

Головне управління Міндоходів у Черкаській області нагадує про наближення граничного терміну надання декларації про майновий стан та доходи, отримані протягом 2013 року. Таку декларацію громадянам необхідно подати до 1 травня, завітавши із цією метою до центру обслуговування платників (ЦОП) за місцем реєстрації.

Водночас, наводимо актуальні запитання — відповіді щодо декларування.

1. У яких випадках оподатковуються профспілкові  подарунки?

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2013 році — 573,50 грн., у 2014 році — 609,00 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).

2. Подарунок (спадщину) від бабусі отримує неповнолітній. Як декларувати доходи?
Відповідно до підпункту 174.2.2 Податкового кодексу України (ПК) батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини) повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

3. Як визначити ступінь споріднення з дарувателем?

Відповідно до підпункту 14.1.263 ПК членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

4. Куди подавати декларацію, якщо протягом року відбувся переїзд до іншого регіону України?

Пунктом 45.1 ПК передбачено, що платник податків — фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.  Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Відповідно до статті 6 Закону України від 11.12.2003 № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:

  • виключно від податкових агентів;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи до травня 2014 року виникає у громадян у разі:

  • отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;
  • отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • отримання іноземних доходів.

Також подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку за наслідками 2013 року. Утім, такі платники можуть подати податкову декларацію (разом з документами для підтвердження відповідних витрат) упродовж поточного року.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль