Робоча ситуація дня: Вплив нарахованого податку на нерухомість на величну податку на прибуток

25 грудня 2015 140
Як відобразити у бухгалтерському обліку нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Чи вплине на показник рядка 2300 Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) сума такого податку на нерухомість?

ПРОБЛЕМА

Як відобразити у бухгалтерському обліку нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Чи вплине на показник рядка 2300 Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) сума такого податку на нерухомість?

РІШЕННЯ

У рядку 2300 Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) зазначають витрати (дохід) з податку на прибуток підприємства. Такий показник визначають згідно з вимогами П(С)БО 17 «Податок на прибуток» (п. 3.23 Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.2013 № 433).

Логічно, що П(С)БО 17 визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати, доходи, активи і зобов’язання з податку на прибуток та її розкриття у фінансовій звітності (п. 1 П(С)БО 17). Тож по-суті потрібно з’ясувати, чи вплине нарахований податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на розрахунок витрат (доходів) з податку на прибуток.

Нагадаємо, що поточний податок на прибуток і відстрочений податок на прибуток (відстрочені податкові зобов’язання та відстрочені податкові активи) визнають витратами або доходом у Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід) з урахуванням винятків згідно з пунктом 4 П(С)БО 17.

Розрахунок поточного та відстроченого податку на прибуток здійснюють з урахуванням вимог податкового законодавства.

Детально про нарахування податку на нерухомість та вплив на податок на прибуток читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль