Законодавством не передбачено пільги зі сплати ЄВ для мобілізованих на військову службу осіб

24 квітня 2014 20
Призвані до військової служби фізичні особи — підприємці та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, зобов’язані сплачувати єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі

Платниками єдиного внеску відповідно до пунктів 4 та 5 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VII є фізичні особи  підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно  займаються незалежною професійною діяльністю.

Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка бази нарахування єдиного внеску.

До страхового стажу зараховуються періоди (строки), протягом яких особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та за які щомісяця сплачено єдиний внесок у сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок.

Несплата єдиного внеску позбавляє застраховану особу права на соціальний захист у сфері соціального страхування, зокрема на пенсійне забезпечення. Період роботи без сплати єдиного внеску не зараховується до страхового стажу, відповідно, цей період не враховується для обчислення пенсій.

Відповідно до частини дванадцятої статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Враховуючи зазначене, фізичні особи  підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно  займаються незалежною професійною діяльністю, які призвані до військової служби (відповідно до часткової мобілізації) зобов’язані сплачувати єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі.

Пільг зі сплати єдиного внеску для даної категорії осіб чинним законодавством не передбачено.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль