Заохочувальні виплати у розрахунковому періоді: розраховуємо допомогу з тимчасової непрацездатності

28 грудня 2015 33
При розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності за страховими випадками, які настали з 04.07.2015, у разі якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі

У новій редакції викладено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266). Застосовується він до страхових випадків, які настали з 04.07.2015.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1266, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Водночас Мінсоцполітики в листі від 16.09.2015 № 526/18/99-15 зазначило, що до набрання чинності постанови КМУ від 26.06.2015 № 439 (04.07.2015) заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхування враховувалися пропорційно відпрацьованому часу.

Та в Порядку № 1266 немає норми щодо необхідності здійснення пропорційного розподілу таких виплат, якщо у розрахунковому періоді є календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 Порядку № 1266 місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Тож якщо особа у цих місяцях отримала разову виплату, то сума виплати не включається до розрахунку середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Тому при розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності за страховими випадками, які настали з 04.07.2015, у разі якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі.

У разі ж якщо застрахована особа у розрахунковому періоді не відпрацювала місяць (з першого до першого числа) з поважної причини, зазначеної у пункті 3 Порядку № 1266, такий місяць виключається з розрахункового періоду, а заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в цьому місяці, не включаються при обчисленні середньої заробітної плати.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль