Робоча ситуація дня: Надання послуг з доставки товару з-за кордону

8 травня 2014 27
Підприємство планує займатися наданням послуг з доставки товару з-за кордону. Чи необхідно розділяти в документах перевезення за межами України і на території України?

Підприємство планує займатися наданням послуг з доставки товару з-за кордону. Чи необхідно розділяти в документах перевезення за межами України і на території України?

Так, зазначений розподіл проводити необхідно.
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з:

  • постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК (пп. «б» п.185.1 Податкового кодексу України; ПК);
  • постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом (пп. «е» п.185.1 ПК).

Операції, зазначені у статті 185 ПК, крім операцій, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка, оподатковуються за ставкою 20%, зазначеною в підпункті «а» пункту 193.1 ПК, яка є основною (п. 194.1 ПК).
Згідно з підпунктом «б» підпункту 195.1.3 ПК за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання таких послуг, як міжнародні перевезення пасажирів, багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Отже, ставки ПДВ на надані транспортні послуги за межами державного кордону України становлять 0%, а на території України — 20%.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль