Експорт товарів за сертифікатом EUR.1 — з 1 січня 2016 року

29 грудня 2015 117
Сертифікат EUR.1 видається у разі, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам преференційного походження товарів, при застосуванні пільг зі сплати мита при імпорті у країнах ЄС

Із 1 січня 2016 року передбачається впровадження економічної частини Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами членами, з іншого боку, від 27.06.2014, ратифікованої Законом України від 16.09.2014 № 1678-VII (далі — Угода).

Положеннями Протоколу 1 «Щодо визначення концепції «Походження товарів і методів адміністративного співробітництва» до Угоди передбачено, що сертифікат з перевезення товару EUR.1 має бути виданий митними органами країни експорту.

Сертифікат EUR.1 видається у разі, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам преференційного походження товарів, при застосуванні пільг зі сплати мита при імпорті у країнах ЄС. Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката відповідно до Угоди затверджено наказом Мінфіну від 18.11.2014 № 1142.

Для отримання сертифіката експортер повинен пред’явити митниці такі документи:

 • заява, що містить декларацію експортера за формою, визначеною додатком до Угоди;
 • заповнений відповідно до вимог Угоди бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії);
 • документи про походження товарів з України при першій поставці товарів до країн ЄС.

Сертифікат видається митницею під час здійснення експорту товару або після експорту товару. Рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката приймається митницею протягом трьох робочих днів з дня, що наступає після реєстрації заяви у митниці.

Положеннями статті 23 Угоди передбачено, що у разі якщо експортер часто перевозить товари за Угодою, він має право отримати статус «затвердженого експортера» (статус уповноваженого (схваленого) експортера). Порядок отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера затверджено наказом Мінфіну від 07.10.2014 № 1013.

Схвалений експортер — це підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, яка здійснює постійні відправлення товарів на умовах угод та має право самостійно оформлювати декларацію незалежно від вартості товару.

Переваги уповноваженого (схваленого) експортера:

 • експорт товарів з України до країн ЄС без сертифіката форми EUR.1;
 • пільги до товарів українського походження надаються в країнах ЄС на підставі номера авторизації, який проставляється експортером на комерційних/товаросупровідних документах.

З метою отримання статусу уповноваженого (cхваленого) експортера підприємство-експортер подає до митниці за місцем своєї державної реєстрації заяву, підписану керівником і завірену печаткою (у разі наявності печатки) підприємства-експортера.

Також до заяви про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера додаються належно завірені копії:

 • зовнішньоекономічного договору (контракту), за яким буде експортовано товар преференційного походження з України;
 • документів про преференційне походження товару з України, що експортується на умовах Угод.

Уповноважений (схвалений) експортер повинен відповідати таким критеріям:

 • здійснення зовнішньоекономічних експортних операцій з товарами преференційного походження з України не менше одного року до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера;
 • відсутність до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера порушень правил визначення преференційного походження товарів, встановлених угодами, виявлених за результатом верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження (перевезення) товару з України та/або декларацій;
 • товар, який експортується, відповідає правилам визначення преференційного походження товарів;
 • забезпечення митниці моніторингом виробництва товару та первинної документації, пов’язаної з таким виробництвом, що підтверджують преференційне походження товару з України.

Статус уповноваженого (схваленого) експортера надається митницею підприємству-експортеру протягом 30 календарних днів з дня отримання нею заяви. Цей строк може бути продовжений до 30 календарних днів з дати направлення митницею відповідного запиту.

Статус уповноваженого (схваленого) експортера підтверджується інформаційним аркушем, який оформлюється митницею у двох примірниках.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль