Зрошування земель за договором підряду: хто сплачує збір за спецводокористування

15 травня 2014 40
За обсяги води, переданої водокористувачем — постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується саме таким водокористувачем — постачальником

За обсяги води, переданої водокористувачем — постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується саме таким водокористувачем — постачальником.

На це звернув увагу апеляційний суд, визнаючи підприємство-позивача виключно особою, що надає комплекс підрядних сільськогосподарських послуг із вирощування, прибирання та передпродажного зберігання сільськогосподарських культур. Той факт, що позивач під час надання іншому підприємству (замовнику) послуг із вирощування сільськогосподарської продукції використовує воду, яку ж і отримує у останнього, не робить його спеціальним водокористувачем. Тим паче, що власником зрощеної сільськогосподарської продукції є відповідний замовник послуг, який є сільськогосподарським товаровиробником і використовує отриману продукцію у власній господарській діяльності.

Крім того, матеріалами справи встановлено, що поставка води, яка використовувалася для вирощування та поливу сільгоспкультур на землях, користувачем яких є замовник послуг, здійснювалася територіальним управлінням водного господарства на підставі відповідних договорів, укладених саме із замовником послуг.

Отже, підприємство-позивач не є сільськогосподарським товаровиробником, не є користувачем сільськогосподарських земель, не є користувачем або власником меліоративних систем, які використовуються для поливу та вирощування сільськогосподарських культур, не отримує послуг із поставки води для вирощування та поливу сільськогосподарських культур від управління водного господарства, не має спеціального дозволу на водокористування.

Такою особою є виключно підприємство, із яким позивач знаходиться у правовідносинах із надання комплексу послуг. А тому немає правових підстав для визнання позивача платником збору за спеціальне використання води та збільшення йому грошового зобов’язання із цього збору.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль