Робоча ситуація дня: Номер податкової накладної у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

15 травня 2014 22
Як потрібно відображати номери податкових накладних у графі 3 Розділу І та графі 4 Розділу ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних: з урахуванням другої частини номеру для зазначення спеціального режиму чи ні? Як правильно перенести номер податкової накладної до реєстру?

Як потрібно відображати номери податкових накладних у графі 3 Розділу І та графі 4 Розділу ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних — з урахуванням другої частини номеру для зазначення спеціального режиму чи ні? Як правильно перенести номер податкової накладної до реєстру (наприклад, №1/ /001 або №1/001, №2/ / або №2)?

Відповідно до пункту 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МДЗ від 14.01.2014 № 10, порядковий номер накладної складається з трьох частин:

  • у першій частині (до знаків дробу) проставляється порядковий номер;
  • у другій частині (між знаками дробу) проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування;
  • у третій частині (після знаків дробу) проставляється числовий номер філії чи структурного підрозділу.

Разом з тим, якщо підприємство перебуває на загальному режимі оподаткування, у другій частині порядкового номера податкової накладної (між знаками дробу) код діяльності не заповнюється. Коли податкова накладна заповнюється самим платником податку, номер філії чи структурного підрозділу не заповнюється.

У клітинках порядкового номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Якщо вказати в Реєстрі виданих ти отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), наприклад, № 1/2, буде незрозуміло: «2» — це код спецрежиму оподаткування чи порядковий номер філії? Тож для обережних платників податків радимо в Реєстрі зазначати номери податкових накладних у форматі № (порядковий номер ПН)/ /(номер філії) — для підприємств загального режиму оподаткування, які мають філії; або № (порядковий номер ПН)/(код виду діяльності)/ — для підприємств, які використовують спецрежим оподаткування ПДВ, але філій не мають.

Сміливіші платники податків можуть практикувати заповнення вказаних у запитанні граф. Адже тільки порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.

За порушення порядку нумерації податкових накладних в Реєстрі (що не призводить до стягнення грошових зобов’язань та, відповідно, до застосування фінансових санкцій) застосовується адмінштраф згідно зі статтею 163-1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Таку ж думку висловили й податківці в листі від 25.10.2011 № 4261/6/15-3415-04.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль