Робоча ситуація дня: Мали справи з єдиноподатником — збережіть копію витягу з реєстру

19 травня 2014 20
Підприємство придбало послуги у приватного підприємця, який є платником єдиного податку. Сплачена сума відображена в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, але підтвердження, що він є платником єдиного податку, відсутнє. Чи повинне підприємство пред’являти такі документи при податковій перевірці?

Підприємство придбало послуги у приватного підприємця, який є платником єдиного податку. Сплачена сума відображена в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, але підтвердження, що він є платником єдиного податку, відсутнє. Чи повинне підприємство пред’являти такі документи при податковій перевірці?

Підприємство має отримати копію витягу з реєстру платників єдиного податку, зберігати її та пред’явити податківцям при перевірці. І ось чому.

Відповідно до підпункту 165.1.36 Податкового кодексу України (ПК) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи — підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування.

До того ж платники єдиного податку звільнені від нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО в частині доходів, що отримані в результаті господарської діяльності фізособи та оподатковувані згідно з главою 1 розділу XIV Податкового кодексу (п. 297.1 ПК).

Отримавши її, підприємство, як податковий агент, матиме підстави не утримувати ПДФО. За її відсутності підстави для неоподаткування ПДФО відсутні.

Тож при перевірці підприємство має документально підтвердити, що їх приватний підприємець є платником єдиного податку (п. 85.2 ПК).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль