Робоча ситуація дня: Відображаємо в 1ДФ вартість спецодягу для працівників і не тільки

21 травня 2014 204
Будівельна організація закуповує і видає працівникам та особам, що працюють на умовах цивільно-правових договорів, рукавички ПВХ. Чи потрібно обліковувати такі рукавички як спецодяг та звітувати про їх видачу у формі № 1ДФ?

Будівельна організація закуповує і видає працівникам та особам, що працюють на умовах цивільно-правових договорів, рукавички ПВХ. Чи потрібно обліковувати такі рукавички як спецодяг та звітувати про їх видачу у формі № 1ДФ?

Так, рукавиці потрібно обліковувати як спецодяг. А порядок відображення в податковому розрахунку форми № 1ДФ для працівників та осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами, відрізнятиметься.

Під спецодягом прийнято розуміти засіб індивідуального захисту працівників від шкідливого впливу виробничих факторів. Рукавиці ПВХ цілком відповідають цьому визначенню. До того ж Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, зайнятим у будівельному виробництві, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 17.05.2004 № 126, містять інформацію і про рукавиці. Причому всі типи рукавичок мають позначення захисних властивостей. У тому числі там є і рукавиці від механічних пошкоджень. Аналогічну функцію виконують і рукавички ПВХ.

Щодо відображення їх вартості у формі № 1ДФ. Відповідно до підпункту 165.1.9 Податкового кодексу України (ПК) при оподаткуванні ПДФО не включається до місячного оподатковуваного доходу вартість спецодягу, яким роботодавець забезпечує працівника відповідно до Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ (далі — Закон про охорону праці).

Відповідно статті 8 Закону про охорону праці на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видається безоплатно за встановленими нормами спецодяг.

Як бачимо, саме для працівників вартість спецодягу не увійде до складу оподатковуваного доходу. Адже для осіб, що працюють на умовах цивільно-правового договору, підприємство не виступає роботодавцем. Значить для них вартість наданого спецодягу буде додатковим благом. Причому наданим у натуральній формі. У формі № 1ДФ такий дохід відображають за кодом ознаки «126».

Для працівників же вартість наданого у безкоштовне використання спецодягу у формі № 1ДФ відображатиметься за кодом ознаки «136».

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль