Лише відсутність меддовідки на санаторно-курортне лікування є порушенням порядку витрачання коштів

22 травня 2014 45
На думку ВАСУ, порушенням порядку витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності необхідно вважати видачу путівки на санаторне лікування без медичної довідки про необхідність такого лікування.

На думку ВАСУ, порушенням порядку витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) необхідно вважати видачу путівки на санаторне лікування без медичної довідки про необхідність такого лікування. За інших обставин відсутні підстави стверджувати про будь-яке порушення внаслідок його недоведеності.

Тому рішення територіального відділення Фонду в частині не прийняття до заліку витрат підприємства на санаторно-курортне лікування його працівників та застосування фінансових (штрафних) санкцій визнано судом протиправним.

Зокрема, оскаржуване рішення було мотивовано тим, що підприємство забезпечило своїх працівників путівками на санаторно-курортне лікування на підставі медичних довідок № 070/о невстановленого зразка. Адже такі довідки були видані головним лікарем підприємства  одноособово, а не за підписами лікуючого лікаря, завідувача відділенням та на підставі відповідного рішення лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу.

Узагалі порядок видачі путівок встановлено постановою Фонду «Про затвердження Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» від 25.02.2009 № 12 (далі — Порядок № 12).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 12 рішення про виділення  путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі — комісія (уповноважений) із соціального страхування), на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма № 070/о).

Як було з’ясовано ВАСУ, особи, які забезпечувалися путівками, мали медичні показання для санаторно-курортного лікування, перебували на диспансерному обліку з приводу захворювань, що є головною передумовою для видачі путівок. Рішення про забезпечення цих працівників путівками прийнято з дотриманням установленого порядку — комісією із соціального страхування підприємства, на підставі їх особистих заяв та довідок за формою № 070/о. Порядку ж заповнення, як і порядку видачі, довідки за формою № 070/о не існує. Зважаючи на це, суд вирішив, що підприємством не порушено порядок витрачання коштів Фонду.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль