Робоча ситуація дня. Безоплатна передача основних засобів: особливості оподаткування

29 грудня 2015 61
Підприємство безоплатно передало комунальному закладу основні засоби. Які податкові наслідки очікують на дарувальника?

ПРОБЛЕМА

Підприємство безоплатно передало комунальному закладу основні засоби. Які податкові наслідки очікують на дарувальника?

РІШЕННЯ

Для платника податку на прибуток фінансовий результат, сформований за правилами бухгалтерського обліку, є основою для розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток (пп. 134.1.1 Податкового кодексу України). Тому визнання «бухгалтерських» доходів та витрат напряму впливає й на податкові наслідки з податку на прибуток.

У випадку безоплатної передачі основних засобів у бухгалтерському обліку підприємства виникатимуть витрати. Адже для їх визнання має відбуватися зменшення активів або збільшення зобов’язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови що ці витрати можуть бути достовірно оцінені (п. 6 П(С)БО 16 «Витрати»). А при даруванні основних засобів якраз і відбувається зменшення активів, які можна достовірно визначити.

Отже, вартість безоплатно переданих основних засобів вплине на розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток через фінансовий результат до оподаткування.

Більше читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль