Робоча ситуація дня: Відображення податкового кредиту з ПДВ на підставі касового чеку

23 травня 2014 85
Працівник придбав товар за готівку та подав авансовий звіт до підприємства, яке є платником ПДВ. Продавець видав йому касовий чек без податкової накладної. За якою датою відображати податковий кредит з ПДВ: за датою, вказаною в касовому чеку, чи за датою подання авансового звіту працівником? Які бухгалтерські проведення формують у такій ситуації?

Працівник придбав товар за готівку та подав авансовий звіт до підприємства, яке є платником ПДВ. Продавець видав йому касовий чек без податкової накладної. За якою датою відображати податковий кредит з ПДВ: за датою, вказаною в касовому чеку, чи за датою подання авансового звіту працівником? Які бухгалтерські проведення формують у такій ситуації?

Відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів (послуг), на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника).

Виняток, який стосується касового чека, на підставі якого відображається податковий кредит з ПДВ, не змінює дати виникнення права на податковий кредит. Датою відображення податкового кредиту повинна бути дата, зазначена у касовому чеку, незалежно від дати звітування працівником.
Слід зауважити, що обмеження щодо суми розрахунків у 200 грн. стосується всіх проведених розрахунків протягом дня і не залежить від дати звітування працівником. Отже, якщо загальна сума придбаних товарів за касовими чеками за день становить 240 грн., то підприємство має право на відображення податкового кредиту з ПДВ — 40 грн.

Відображення в обліку придбання товару за касовим чеком
Працівник підприємства 20.05.2014 придбав за готівкові кошти господарські товари на суму 120 грн. з ПДВ. Розрахунковим документом є касовий чек, податкова накладна відсутня. Працівник 21.05.2014 склав авансовий звіт і подав його до бухгалтерії для отримання витрачених коштів.
Зміст господарської операції
Бухгалтерський облік
Сума, грн.
Податковий облік
Д-т
К-т
Доходи
Витрати
Оприбутковано товар за авансовим звітом
201
372
100,00
Відображено суму податкового кредиту з ПДВ
641
372
20,00
Погашено заборгованість за авансовим звітом перед працівником
372
301
120,00
Для підприємства важливо правильно відобразити отриманий касовий чек у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (Реєстр), форму якого затверджено наказом МДЗ 25.11.2013 № 708. Тобто, якщо касовий чек є підставою для нарахування податкового кредиту, то в графі 5 розділу II Реєстру «Вид документа» проставляють позначення «ЧК» (тобто касовий чек) та заповнюють графи 13, 14.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль