Робоча ситуація дня: Оплачуємо незакінчений лікарняний

28 травня 2014 48
На первинному листку непрацездатності працівника зроблено запис «Продовжує хворіти», а іншого листка непрацездатності працівник не приніс та вирішив вийти на роботу всупереч рекомендаціям лікаря. Чи можна підприємству за таких обставин нарахувати лікарняні та допускати працівника до роботи?

На первинному листку непрацездатності працівника зроблено запис «Продовжує хворіти», а іншого листка непрацездатності працівник не приніс та вирішив вийти на роботу всупереч рекомендаціям лікаря. Чи можна підприємству за таких обставин нарахувати лікарняні та допускати працівника до роботи?

Вважаємо, що оплатити такий листок непрацездатності потрібно, а от допускати до роботи працівника не можна. Судіть самі.

Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) підставою для нарахування лікарняного є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

У висновках лікаря може бути зазначено «Стати до роботи» або «Продовжує хворіти» (пп. 3.13 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406). Тож запис «Продовжує хворіти» не є підставою для ненарахування лікарняного.

До того ж абзац другий пункту 1.14 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455, надає право громадянину під час хвороби отримати лікарняний листок до моменту чергової виплати зарплати. У такому листі робиться позначка про продовження хвороби.

Отже, те, що листок непрацездатності працівника не закритий, не може бути підставою для ненарахування лікарняного.

Тепер щодо можливості допуску до роботи такого працівника. Якщо підприємство впевнене в тому, що працівник вирішив вийти на роботу саме всупереч рекомендаціям лікаря, то вважаємо, що такого працівника краще не допускати до роботи. Адже йому надається звільнення від роботи на період хвороби з тимчасовою втратою працездатності (ст. 41 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII).

До того ж хворий працівник може завдати шкоди здоров’ю інших працівників. Отже, до повного одужання працівнику краще побути вдома.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль