Укртрансінспекція видаватиме сертифікат кваліфікації міжнародним автомобільним перевізникам

29 травня 2014 25
Головною вимогою до професійної кваліфікації за обсягами та рівнем підготовки є достатні знання, щоб у рамках закону ефективно займатися діяльністю міжнародного автомобільного перевізника

Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті видаватиме сертифікат кваліфікації міжнародним автоперевізникам та фахівцям, що призначені відповідальними за організацію та безпеку перевезень у цьому сполученні. Така норма закріплена Законом України «Про автомобільний транспорт» та відповідає європейським стандартам, утім досі на практиці не була реалізована. Наразі спеціалісти Мінінфраструктури та Укртрансінспекції готуються до запровадження сертифікатів компетентності.

Головною вимогою до професійної кваліфікації за обсягами та рівнем підготовки є достатні знання, щоб у рамках закону ефективно займатися діяльністю міжнародного автомобільного перевізника. Тобто перевізник має опанувати такі дисципліни: комерційне та фінансове управління підприємством, технічні стандарти і операції, безпека дорожнього руху; доступ до ринків, елементи торгового, соціального і трудового, цивільного і податкового законодавства тощо.

Професійну кваліфікацію менеджери підтверджуватимуть шляхом успішного складання обов’язкового письмового екзамену, а за необхідності й усного. Іспити проводитимуться відповідно до діяльності ліцензованих автомобільних перевізників, і прийматиме їх Укртрансінспекція.

На сьогодні Укртрансінспекція розробляє Порядок проведення іспиту на професійну придатність осіб, відповідальних за надання послуг з міжнародних автомобільних перевезень, взявши за основу досвід європейських колег Державної інспекції дорожнього транспорту Литовської республіки.

Відтак вже найближчим часом до ринку міжнародних автомобільних перевезень допускатимуться лише кваліфіковані спеціалісти.

Довідка

Згідно з Порядком проведення іспиту професійної компетенції осіб, відповідальних за надання послуг на ліцензованому автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту Литовської республіки (далі — Порядок), іспит складається з двох частин – основної та додаткової, що базуються на Регламенті  Європейського союзу 1072/2009. Іспити здаються в електронній формі. Екзаменаційні питання та практичні завдання не оприлюднюються, при необхідності змінюються або доповнюються, але не рідше, ніж один раз на два роки.

Білет на іспит складається з 20  питань основної (з них 10 для практичних завдань, щоб оцінити загальні знання) і 25 питань відповідної додаткової частин.

Під час проведення іспиту з міжнародних пасажирських перевезень до екзаменаційних питань повинні бути додані до 25 або 20 питань щодо пасажирських перевезень на міських і міжміських маршрутах та стільки ж щодо внутрішніх вантажних перевезень.

У ході іспиту одночасно можна отримати сертифікат компетентності на один або декілька з ліцензованих видів автотранспортної діяльності, зазначених у пункті 12 Порядку.

Кандидатам протягом іспиту забороняється використовувати будь-які матеріали і джерела інформації, мобільний зв’язок та інші інформаційні передавальні засоби, приймаюче або записуюче обладнання, говорити один з одним, копіювати або намагатися привласнити інформацію з екзаменаційного білету. За умови виявлення щонайменше одного з перерахованих порушень кандидати повинні бути дискваліфіковані, іспит вважається таким, що не вдався. Вартість державного мита, сплаченого за іспит, не повертається.

Якщо претендент не прийшов на іспит, державне мито повертається або дата іспиту переноситься. Факт відсутності фіксується у протоколі іспиту. У цьому випадку претендентам необхідно подати новий запит на проходження іспиту та документи.

Оцінюється кожна частина іспиту. Особа вважається такою, що здала іспит та отримала позитивну оцінку щодо усіх частин, якщо правильно відповіла на принаймні 15 з основних та 20 або 16 відповідних питань додаткової частини білету, що складається з 25 або 20 питань.

Особа, яка не здала іспит, може перездати його за всіма напрямками. Кількість спроб здати іспит не обмежується. Тим, хто склав іспит, інспекція протягом 3 робочих днів відповідно до законодавства видає затвердженої форми свідоцтво про професійну компетентність.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль