Головбух

Робоча ситуація дня: Внесення змін до облікових даних платників податків

  • 5 червня 2014
  • 22

При зміні директора або головного бухгалтера підприємству необхідно подати за місцем реєстрації у податковому органі форму 1-ОПП з даними нових посадовців. Чи потрібно дублювати ці відомості до іншої податкової інспекції, куди подається декларація із земельного податку?

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено статтею 66 Податкового кодексу України (ПК) та розділом ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

На підставі документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків, податкові органи здійснюють внесення змін і доповнень до районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Платники податків — юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов’язані подати реєстраційну заяву за формою №1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи, до податковому органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін в облікових даних платників податків.

Самою формою бланку № 1-ОПП передбачено подання заяви у разі внесення змін, зокрема, адресних даних платника податків (керівника, головного бухгалтера), як за основним, так і за неосновним місцем обліку.

Статтею 117 ПК за неподання або несвоєчасне подання такої інформації передбачено відповідальність у вигляді штрафу в сумі 510 грн., у разі неусунення таких порушень або при повторному порушенні протягом одного року до відповідальних осіб застосовується подвійна сума штрафу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги