Головбух

Міндоходів роз’яснило порядок оподаткування ПДФО страхового відшкодування для фізосіб

  • 6 червня 2014
  • 68

Міндоходів затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які виплачуються банку-вигодонабувачу при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем), та спрямуються банком на погашення кредиту

Міндоходів затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які виплачуються банку-вигодонабувачу при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем), та спрямуються банком на погашення кредиту.

У ній податківці вказали, що коли при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем), під заставу якого фізособа отримала у банку кредит, виплата страхового відшкодування здійснюється страховою компанією такому банку з додержанням вимог пп. 165.1.27 Податкового кодексу України, а банк потім спрямовує ці кошти на рахунок погашення кредиту фізособи, отриманого під такий автомобіль, то сума такого страхового відшкодування не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи-позичальника.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Але якщо сума страхового відшкодування перевищує вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення договору страхування, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), податковий агент від суми такого перевищення утримує та сплачує ПДФО до бюджету.

Разом з тим аналогічна Узагальнююча податкова консультація, затверджена наказом МДЗ від 06.09.2013 № 448, у якій податківці висловили протилежну думку, втратила чинність.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини