Робоча ситуація дня: Оформлення договірних відносин при наданні послуг

6 червня 2014 45
Підприємство вирішило замовити пошив спецодягу для працівників. Чи необхідно укладати договір з підприємством, яке буде надавати такі послуги?

Так, потрібно.

У нинішніх умовах практично не можливо займатись підприємницькою діяльністю та співпрацювати з партнерами без укладення договорів або угод. Вони складають невід’ємну частину господарської діяльності кожного підприємства.

Договірні відносини між партнерами та контрагентами чітко врегульовані законодавством, зокрема Цивільним (ЦК) та Господарським кодексами України (ГК).

Відповідно до частини 1 статті 639 ЦК договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. У той же час, згідно з підпунктом 1 частини 1 статті 208 ЦК правочини між юридичними особами потрібно вчиняти у письмовій формі.

Тому замовлення на пошив спецодягу рекомендуємо оформити укладенням договору про надання послуг (далі — Договір) між суб’єктами господарювання.

Адже у разі виникнення спірних питань, невиконання сторонами договірних зобов’язань при відсутності укладеного письмового договору відстоювати свої законні права та інтереси в суді буде значно складніше.

Згідно зі статтею 901 ЦК за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

У Договорі сторони визначають всі істотні умови (ціну, умови виконання замовлення, строки, права та обов’язки і т. д.). Укладення Договору буде неминучим і необхідним ще й тому, що підприємство захоче врахувати понесені витрати на пошив спецодягу до витрат, пов’язаних з господарською діяльністю, а такий зв’язок необхідно підтвердити документально.

Важливо зазначити, що саме в Договорі можна передбачити не тільки права і обов’язки кожної зі сторін, а й відповідальність за невиконання або неналежне виконання договірних обов’язків.

А також сторони часто зазначають в Договорі і штрафні санкції, які можуть компенсувати втрати підприємця в разі якщо інша сторона порушила умови договору.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль