Головбух

Закупівля матеріальних цінностей за безготівковим розрахунком

  • 13 червня 2014
  • 27

Підприємство, платник ПДВ, систематично здійснює закупівлю товарно-матеріальних цінностей (канцтовари, офісне приладдя, інші товари на господарські потреби — вода, чай, цукор, мийні засоби) за безготівковим розрахунком. Чи маємо право таке підприємство на підставі однієї податкової накладної віднести до податкового кредиту суму ПДВ, але не в повному розмірі, а частково, оскільки деякі придбані товари не використовуються у межах господарської діяльності і не відносяться до витрат у податковому обліку?

Податковий кредит з ПДВ звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 Податкового кодексу України; ПК) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Тобто у разі, коли товари не використовуються у господарській діяльності, право на податковий кредит з ПДВ у платника не виникає.

Відповідно до пп. 2 та 3 розділу І Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 №708 «Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення» Реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) ведеться в електронному вигляді у затвердженому форматі та, за власним бажанням платника, у паперовому вигляді і тільки особами, зареєстрованими як платники податку на додану вартість.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

У Реєстрі окремо обліковуються операції з придбання товарів/послуг з метою використання у господарській діяльності платника для здійснення операцій, які оподатковуються ПДВ за основною чи нульовою ставкою, звільнених від оподаткування та тих, що не є об’єктом оподаткування, а також тих, які не призначаються для використання у господарській діяльності цього платника податку.

Платник має право на підставі однієї податкової накладної віднести до податкового кредиту суму ПДВ не в повному обсязі за умови, що платником у Реєстрі здійснено розподіл вартості придбаних товарів, сум ПДВ, та відображено у графах 9 і 13 та 10 і 14 відповідно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги