Робоча ситуація дня: Торговельна діяльність без патенту

13 червня 2014 28
Чи потрібно підприємству (юридичній особі) придбавати патент на проведення торговельної діяльності з продажу квитків на пішохідні та прогулянкові екскурсії на річковому транспорті?

Перелік суб’єктів господарювання, які є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, встановлено підпунктом 267.1.1 Податкового кодексу України(ПК).

Придбавати торговий патент мають ті юридичні особи та фізичні особи — підприємці, їх відокремлені підрозділи, які провадять такі види підприємницької діяльності, як:

  • торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;
  • діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним постановою КМУ від 29.12.2010 № 1258;
  • торгівля валютними цінностями в пунктах обміну іноземної валюти;
  • діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

При цьому торговельною діяльністю вважається роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток (пп. 14.1.246 ПК).

Діяльність у сфері розваг — це господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що полягає в проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо (пп. 14.1.46 ПК).

З огляду на те, що продаж квитків на пішохідні та прогулянкові екскурсії на річковому транспорті не підпадає під визначення зазначених вище видів діяльності, то придбавати торговий патент на продаж цих квитків нормами чинного законодавства не передбачено.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль