Звільнення з роботи у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору під час хвороби допустиме

16 червня 2014 21
Заборона на звільнення з роботи в період тимчасової непрацездатності працівника встановлена лише у випадках звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, тобто з підстав, передбачених статтями 40, 41 КЗпП. Однак, така заборона не поширюється на випадок звільнення з роботи у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору (за п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП)

Заборона на звільнення з роботи в період тимчасової непрацездатності працівника встановлена лише у випадках звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, тобто з підстав, передбачених статтями 40, 41 КЗпП. Однак, така заборона не поширюється на випадок звільнення з роботи у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору (за п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП).

На цьому наголосив Верховний Суд України, повністю відмовляючи у задоволенні позову про поновлення звільненої працівниці на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

Ухвалюючи рішення про відмову в позові суд виходив із того, що сторони при укладенні відповідного трудового договору обумовили термін його дії до моменту заміщення вакантної посади, а не на невизначений строк, як стверджувала позивачка.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль