При оформленні закордонного паспорта обов’язковими є лише платежі, передбачені законодавством

19 червня 2014 25
Час від часу на деяких інтернет-ресурсах лунає критика на адресу Державної міграційної служби України та Державного підприємства «Документ», які нібито навмисно завищують вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Час від часу на деяких інтернет-ресурсах лунає критика на адресу Державної міграційної служби України та Державного підприємства «Документ», які нібито навмисно завищують вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Зокрема, йдеться про те, що за цей документ людина має заплатити лише державне мито — 170 гривень. Інші платежі, передбачені чинними постановами Кабінету Міністрів України, автори цих публікацій вважають незаконними.

У зв’язку із цим ДМС України роз’яснює таке.

Відповідно до актів законодавства платіж при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 30 днів включає: державне мито (170 гривень), вартість адміністративної послуги (87 грн. 15 коп.), вартість документа (вартість бланка та його персоналізації — 120 грн.). Загальна сума платежу складає 377 гривень 15 коп., яка зараховується до Державного бюджету України.

ДМС звернулося до Кабінету Міністрів України щодо визначення єдиного платежу за оформлення закордонного паспорта та внесла відповідні пропозиції до проекту Закону України про перелік адміністративних послуг та розміри плати або безоплатність їх надання.

На сьогодні заяви щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон безперешкодно приймаються у 192 підрозділах міграційної служби і вживаються заходи щодо розширення географії обслуговування громадян з цих питань.

Проте у зв’язку із недостатньою численністю працівників ДМС та постійно зростаючим обсягом роботи іноді люди справедливо скаржаться на певні незручності й черги під час оформлення закордонного паспорта. Часто-густо цією ситуацію користуються чорні посередники, які пропонують громадянам корупційні схеми отримання паспорта, звісно, заробляючи на цьому чималі кошти.

Поки що фінансові ресурси держави не дозволяють ДМС в повній мірі створити належну кількість автоматизованих робочих місць для роботи з суб’єктами звернення щодо всебічного задоволення їх потреб.

У цих умовах з метою зменшення черг за рахунок коштів Державного підприємства «Документ», яке є госпрозрахунковим підприємством та не фінансується з бюджету, утворюються Центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», як альтернативний варіант підвищення рівня обслуговування громадян з паспортних питань.

У Центрах винятково на добровільних засадах заявник може отримати інформаційно-консультаційні послуги, подати документи на оформлення закордонного паспорта, скористатись послугами з проставлення апостиля, звернутись до нотаріуса тощо.

Вартість послуги у розмірі 250 грн. встановлено відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення», а кошти спрямовуються на оплату праці персоналу, закупівлю та обслуговування обладнання, оренду приміщень, комунальні платежі тощо.

Відсутнє будь-яке примушування до звернення в Центр та нав’язування цих послуг, оскільки при відсутності такої потреби громадянин має можливість звернутись безпосередньо і безперешкодно до будь-якого територіального органу чи підрозділу ДМС, адреси яких розміщено в Центрі.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль