Головбух

При оформленні закордонного паспорта обов’язковими є лише платежі, передбачені законодавством

  • 19 червня 2014
  • 25

Час від часу на деяких інтернет-ресурсах лунає критика на адресу Державної міграційної служби України та Державного підприємства «Документ», які нібито навмисно завищують вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Час від часу на деяких інтернет-ресурсах лунає критика на адресу Державної міграційної служби України та Державного підприємства «Документ», які нібито навмисно завищують вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Зокрема, йдеться про те, що за цей документ людина має заплатити лише державне мито — 170 гривень. Інші платежі, передбачені чинними постановами Кабінету Міністрів України, автори цих публікацій вважають незаконними.

У зв’язку із цим ДМС України роз’яснює таке.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Відповідно до актів законодавства платіж при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 30 днів включає: державне мито (170 гривень), вартість адміністративної послуги (87 грн. 15 коп.), вартість документа (вартість бланка та його персоналізації — 120 грн.). Загальна сума платежу складає 377 гривень 15 коп., яка зараховується до Державного бюджету України.

ДМС звернулося до Кабінету Міністрів України щодо визначення єдиного платежу за оформлення закордонного паспорта та внесла відповідні пропозиції до проекту Закону України про перелік адміністративних послуг та розміри плати або безоплатність їх надання.

На сьогодні заяви щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон безперешкодно приймаються у 192 підрозділах міграційної служби і вживаються заходи щодо розширення географії обслуговування громадян з цих питань.

Проте у зв’язку із недостатньою численністю працівників ДМС та постійно зростаючим обсягом роботи іноді люди справедливо скаржаться на певні незручності й черги під час оформлення закордонного паспорта. Часто-густо цією ситуацію користуються чорні посередники, які пропонують громадянам корупційні схеми отримання паспорта, звісно, заробляючи на цьому чималі кошти.

Поки що фінансові ресурси держави не дозволяють ДМС в повній мірі створити належну кількість автоматизованих робочих місць для роботи з суб’єктами звернення щодо всебічного задоволення їх потреб.

У цих умовах з метою зменшення черг за рахунок коштів Державного підприємства «Документ», яке є госпрозрахунковим підприємством та не фінансується з бюджету, утворюються Центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», як альтернативний варіант підвищення рівня обслуговування громадян з паспортних питань.

У Центрах винятково на добровільних засадах заявник може отримати інформаційно-консультаційні послуги, подати документи на оформлення закордонного паспорта, скористатись послугами з проставлення апостиля, звернутись до нотаріуса тощо.

Вартість послуги у розмірі 250 грн. встановлено відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення», а кошти спрямовуються на оплату праці персоналу, закупівлю та обслуговування обладнання, оренду приміщень, комунальні платежі тощо.

Відсутнє будь-яке примушування до звернення в Центр та нав’язування цих послуг, оскільки при відсутності такої потреби громадянин має можливість звернутись безпосередньо і безперешкодно до будь-якого територіального органу чи підрозділу ДМС, адреси яких розміщено в Центрі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини