Головбух

Власники платіжних терміналів не здійснюють обробку персональних даних

  • 20 червня 2014
  • 22

Нарешті Омбудсмен відповів на хвилююче багатьох суб’єктів господарювання, які використовують для розрахунків платіжні термінали, питання: чи повинні вони здійснювати обробку персональних даних про місцеперебування та/або шляхи пересування особи?

Нарешті Омбудсмен відповів на хвилююче багатьох суб’єктів господарювання, які використовують для розрахунків платіжні термінали, питання: чи повинні вони здійснювати обробку персональних даних про місцеперебування та/або шляхи пересування особи?

Однозначно, НІ!

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Адже розрахунки за товари та послуги з використанням платіжної картки за допомогою платіжних терміналів здійснюються без ідентифікації особи суб’єктом господарювання у сфері продажу товарів та послуг. Зокрема, на підставі інформації про особу, яка у таких випадках залишається у суб’єкта господарювання після розрахунку — імені, прізвища та окремих цифр платіжної картки, — неможливо здійснити ідентифікацію особи. А отже, це не обробка персональних даних особи в розумінні законодавства про захист персональних даних.

Водночас Омбудсмен звернув увагу на те, що інформація про операцію, включно з тією, за допомогою якої можна ідентифікувати особу та місце здійснення операції, зберігається на серверах платіжної системи відповідних банків. Систематизація такої інформації про певного власника платіжної картки дозволяє визначити місце перебування конкретної особи у певному часовому просторі, а на підставі аналізу такої інформації — визначити шляхи її пересування.

Тож повідомляти Омбудсмена про обробку даних, пов’язаних з місцеперебуванням та шляхами пересування особи, у такому разі повинні саме власники серверів, куди передається та де зберігається інформація про розрахунки за допомогою платіжних карток.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини