Головбух

Особливості перереєстрації платників податків в умовах дестабілізації ситуації в країні

  • 20 червня 2014
  • 24

Міндоходів звертає увагу на деякі питання перереєстрації платників у зв’язку з соціальною напругою, яка призвела до дестабілізації ситуації в АР Крим, м. Севастополь, Донецькій та Луганських областях

Міністерство доходів запровадило механізм, який дозволяє платникам податків у Криму та Севастополі перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області або м. Київ і сплачувати податки відповідно до законодавства України.

Для реєстрації зміни свого місцезнаходження або місця проживання юридична чи фізична особа — підприємець, зареєстрована на території АР Крим або м. Севастополь, звертається до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та м. Київ.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Після отримання відповідних відомостей із Єдиного державного реєстру органи доходів і зборів здійснюють взяття на облік платників за їх новим місцезнаходженням або місцем проживання.

Що ж стосується платників податків, які зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, чинними нормативно-правовими актами не запроваджено особливостей перереєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання з цих територій і здійснюється відповідно до статей 29, 45 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

У разі неможливості подання декларації платником податків особисто або уповноваженою особою, таку декларацію можна надіслати органу доходів і зборів поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі відповідно.

Нагадаємо, що податкова декларація подається за звітний період в установлені строки контролюючому органу, у якому перебуває на обліку платник податків, в один із таких способів:

  • особисто платником або уповноваженою на це особою;
  • за допомогою пошти з повідомленням про вручення й описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 

За подання до органів Міндоходів податкової звітності в електронній формі слід керуватись Інструкцією з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою наказом ДПА від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції від 16.04.2008 за № 320/15011.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини