Головбух

Податок на доходи фізичних осіб повертає податковий агент

  • 23 червня 2014
  • 20

Під час проведення «Гарячої лінії» в ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві начальник відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб Світлана Кужелюк роз’яснила питання повернення помилково утриманих податковим агентом податків тієї особи, що не перебуває з ним у трудових відносинах

Під час проведення «Гарячої лінії» в ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві начальник відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб Світлана Кужелюк роз’яснила питання повернення помилково утриманих податковим агентом з доходу фізичної особи податків тієї особи, що не перебуває з ним у трудових відносинах.

Відповідно до підпункту «а» пункту 171.2 статті 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів ніж заробітна плата з джерелом їх походження з України, є податковий агент, поняття якого визначено у підпункті 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України. 

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Крім того, відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168 статті 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 Податкового кодексу України. 

Водночас, згідно із підпунктом 169.4.3 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Оскільки податковий агент є відповідальною особою, зокрема за утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб, то з питання повернення помилково утриманого податку, фізична особа, яка не перебуває з ним у трудових відносинах, має звернутися до такого податкового агента.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги