Головбух

Створення забезпечення на виплату майбутніх відпусток працівникам

  • 23 червня 2014
  • 26

Мінфін повідомив про необхідність створювати забезпечення майбутніх витрат і платежів (на виплату майбутніх відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов’язань тощо)

Мінфін у листі дав роз’яснення про необхідність створювати забезпечення майбутніх витрат і платежів (на виплату майбутніх відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов’язань тощо).

Згідно з пунктом 13 П(С)БО 11 «Зобов’язання», забезпечення створюються для відшкодування майбутніх операційних витрат, зокрема на виплату відпусток працівникам. У листі зазначено, що міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) містять норми, аналогічні національними П(С)БО в частині створення забезпечення для відшкодування наступних операційних витрат.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Мінфін нагадує, що публічні акціонерні товариства, банки, страховики, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабміном, складають фінансову та консолідовану фінансову звітність згідно з МСФЗ. Усі інші підприємства самостійно визначають доцільність застосування міжнародних стандартів для складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності.

Фахівці Мінфіну вважають, що суб’єкти малого підприємництва, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 Податкового кодексу України, і мають право на застосування спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат, можуть не створювати забезпечення майбутніх витрат і платежів (на виплату майбутніх відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов’язань тощо), а визнавати відповідні витрати у періоді їх фактичного здійснення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини