Головбух

Робоча ситуація дня: Документальне оформлення операцій приймання готівки через термінал самообслуговування

  • 25 червня 2014
  • 75

Відповідно до внесених змін постановою правління НБУ від 06.06.2013 № 210 із другого абзацу пункту 3.7 Положення про касові операцій у національній валюті України виключено третє речення про документ, що підтверджує здачу торгової виручки на розрахунковий рахунок підприємства через термінал самообслуговування. Чи свідчить це про те, що так торгову виручку здавати не можна?

Ні, здавати торгову виручку через термінал самообслуговування можна.

Дійсно, із пункту 3.7 Положення про касові операцій у національній валюті України, затвердженому постановою правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637), вилучено речення про документальне оформлення операцій приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування. Однак вилучено не тому, що такі операції не можна проводити. Визначення цих операцій та їх документальне оформлення передбачені Інструкцією про ведення касових операцій банками в України, затвердженою постановою правління НБУ від 01.06.2011 № 174 (далі — Положення № 174).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Зокрема, пунктом 1.17 розділу ІV Положення № 174 передбачено, що за операціями з видачі готівки або приймання її для зарахування на відповідний рахунок із застосуванням платіжних пристроїв формується та роздруковується відповідний касовий документ (квитанція/чек банкомата, сліп) на паперовому носії, який видається клієнту.

Про те, що підприємство може здавати торгову виручку із застосуванням платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки, сказано в оновленому пункті 2.8 Положення № 637. Тобто, постановою НБУ від 06.06.2013 № 210 зміни внесено не тільки в пункт 3.7, а й в інші пункти Положення № 637. Зокрема, пункт 2.8 Положення № 637 доповнено текстом про можливість самостійно здавати готівкову виручку через платіжні термінали та через пункти приймання готівки або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів. Крім того, визначено, що готівкова виручка може бути зарахована на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини