Головбух

Особливості оподаткування відпусток

  • 26 червня 2014
  • 29

Оподаткування сум відпусток податком на доходи фізичних осіб і єдиним соціальним внеском нічим не відрізняються від загальних правил оподаткування заробітної плати

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві звертає увагу громадян, що оподаткування сум відпусток податком на доходи фізичних осіб і єдиним соціальним внеском нічим не відрізняються від загальних правил оподаткування заробітної плати. Нарахована сума відпускних враховується під час визначення граничного розміру доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. База оподаткування для податку на доходи фізичних осіб зменшується на суму єдиного соціального внеску та на суму податкової соціальної пільги, якщо на неї є право. Розмір податку як для відпускних, так і для заробітної плати однаковий.

Під час заповнення Податкового розрахунку за формою № 1 ДФ відпускні, як і зарплата,  відображаються з ознакою доходу «101». Якщо відпустка припадає не на один місяць, а триває ще й протягом наступного, то з метою розрахунку граничного доходу для застосування соціальної пільги з податку на доходи фізичних осіб відпускні відносяться до відповідних періодів їх нарахування (пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України). Тобто суму «перехідних» відпускних слід спочатку розподілити між місяцями, на які вони припадають, а далі визначати право на податкову соціальну пільгу та застосовувати відповідні ставки податку на доходи фізичних осіб.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині утримання за ставкою 3,6% визначається в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відпускні входять до складу додаткової заробітної плати, тож суми фактично нарахованих відпускних можуть бути віднесені до витрат платника податку на прибуток на підставі пункту 142.1 статті 142 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що для набуття права на відпуску працівник має перебувати в трудових відносинах із підприємством або укласти трудовий договір із фізичною особою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги