Головбух

Продукція, вирощена платником ФСП на орендованій землі, є сільськогосподарською, незалежно від стану реєстрації договорів оренди

  • 26 червня 2014
  • 26

У податкового органу відсутні підстави для застосування будь-яких негативних наслідків до платника фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП), який також застосовує спеціальний режим оподаткування ПДВ сільськогосподарської діяльності

ВАСУ погодився з висновком суду першої інстанції, що у податкового органу відсутні підстави для застосування будь-яких негативних наслідків до платника фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП), який також застосовує спеціальний режим оподаткування ПДВ сільськогосподарської діяльності. Зокрема, у разі недотримання останнім норм земельного законодавства щодо реєстрації договорів оренди земельних ділянок, якщо при цьому дотримані вимоги податкового законодавства.

Тобто сільськогосподарська продукція рослинництва, вирощена платником ФСП на будь-яких використовуваних ним земельних ділянках, у тому числі орендованих, незалежно від стану державної реєстрації відповідних орендних договорів, не може оподатковуватися за іншими правилами, ніж у режимі фіксованого сільськогосподарського податку.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Визначальним для встановлення права особи застосовувати спецрежим оподаткування ПДВ є дотримання сільгосптоваровиробником критерію щодо питомої ваги сільськогосподарських товарів, яка має становити не менше 75% вартості всіх товарів або послуг, поставлених протягом послідовних звітних податкових періодів сукупно. Єдиними критеріями віднесення товарів до сільськогосподарських для цілей застосування спецрежиму оподаткування ПДВ є належність цих товарів до певної товарної групи, а також створення цих товарів у процесі діяльності, визначеної пунктом 209.17 Податкового кодексу України.

Отже, відсутні будь-які підстави для розмежування сільгосппродукції на ту, що отримана на належно оформлених земельних ділянках, право оренди яких зареєстровано, та на ту, що вирощена на ділянках, оренда чи інше право користування якими оформлені з недоліками.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини