Головбух

Дії платника ПДВ у разі відмови продавця товарів надати податкову накладну

  • 27 червня 2014
  • 34

Якщо продавець товарів або послуг відмовляється надати податкову накладну, порушує порядок її заповнення або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, то покупець має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника

Якщо продавець товарів або послуг відмовляється надати податкову накладну, порушує порядок її заповнення або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, то покупець має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

До заяви потрібно додають копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт придбання таких товарів чи послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що також підтверджують факт отримання товарів або послуг.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Нагадаємо, що надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

Відповідна норма визначена пунктом 201.10 статті 201 р. V Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини