Головбух

Порядок нарахування пені для платників ПДФО

  • 27 червня 2014
  • 22

Пеня нараховується після закінчення встановлених Податковим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що відповідно до підпункту  129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу  пеня нараховується після закінчення встановлених Податковим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу.

Нарахування пені розпочинається:

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

  • під час самостійного нарахування суми грошового зобов’язання платником податків — від першого робочого дня, наступного після останнього дня граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного Податковим кодексом;
  • під час нарахування суми грошового зобов’язання контролюючими органами — від першого робочого дня, наступного після останнього дня граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із Податковим кодексом.

Згідно з підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу пеня нараховується в день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь його період (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу пеня нараховується в день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом під час виплати (нарахуванні) доходів на користь платників податків — фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.

Згідно з пунктом 129.4 статті 129 Податкового кодексу:

  • пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожен календарний день прострочення у його сплаті;
  • пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу, нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діє на день заниження;
  • пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу, нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діє на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків — фізичних осіб.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги