Чи нараховується ПДВ відокремленому підрозділу?

1 липня 2014 30
Філії та представництва наділяються майном юридичної особи, яка їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення, адже вони не є юридичними особами

Відповідно до пункту 3 статті 95 Цивільного кодексу України, філії та представництва наділяються майном юридичної особи, яка їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення, адже вони не є юридичними особами.

Оскільки відокремлений підрозділ (філія) не є суб’єктом господарювання відповідно до Податкового кодексу, то контролюючі органи не мають підстав для реєстрації філії як платника ПДВ.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів і послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється:

  • будь-яка операція, що не є постачанням товарів;
  • операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності й інші нематеріальні активи або надання інших майнових прав щодо таких об’єктів права інтелектуальної власності;
  • надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Постачання товарів — це будь-яка передача права на розпорядження в якості власника товарами, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Оскільки в межах юридичної особи право власності не змінюється, то операція з передачі для виробничого використання товарів або послуг не підлягає оподаткуванню ПДВ, якщо головна організація є зареєстрованим платником податку на додану вартість і здійснює облік своєї господарської діяльності та господарської діяльності філії.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль