Головбух

Процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців спрощена

  • 3 липня 2014
  • 34

Верховна Рада прийняла закон, який спрощує процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням

Відтепер державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців (далі — ФОП) буде здійснюватись за заявницьким принципом замість принципу мовчазної згоди. Також буде скорочено термін державної реєстрації припинення таких осіб до 1 дня.

Відповідно до статті 47 чинного Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV, процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП складається з двох етапів:

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

  • на першому етапі до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців Держреєстратором вноситься запис про рішення ФОП щодо припинення підприємницької діяльності на підставі поданої нею (або уповноваженою особою) заяви про припинення підприємницької діяльності із зазначенням відомостей про порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог (ч. 1 ст. 47 Закону про реєстрацію);
  • на другому етапі безпосередньо проводиться державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП на підставі поданих Держреєстратору фізичною особою — підприємцем (уповноваженою особою) документів, визначених частиною 11 статті 47 Закону про реєстрацію.

Законом № 1258 внесені зміни, зокрема, до Закону про реєстрацію в частині скасування двоетапної процедури припинення підприємницької діяльності для ФОП, а також усунення необхідності збирати та подавати державному реєстратору довідки про відсутність заборгованості із сплати податків та зборів та єдиного соціального внеску.

Закон набере чинності 7 липня.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини