Пройшла інтернет-конференція на тему трудових відносин

7 липня 2014 22
Відбулася інтернет-конференція на тему «Трудові відносини: актуальні питання роботодавців» за участі заступника начальника ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Наталії Карпенко

Відбулася інтернет-конференція на тему «Трудові відносини: актуальні питання роботодавців» за участі заступника начальника ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Наталії Карпенко.

Н. Карпенко, зокрема, пояснила, що приватні підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний внесок за періоди, у яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.

Також вона дала відповідь на запитання про порядок оподаткування доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Згідно з пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу, ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

У ході інтернет-конференції було з’ясовано, що з 1 травня 2014 року для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, змінено розмір єдиного внеску.

Це стосується категорії  осіб, зазначених, зокрема, в абзаці четвертому частини першої статті 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тобто тих, які працюють  за  межами  України.

Для них, починаючи з 1 травня 2014 року, розмір єдиного внеску визначається таким чином:

  • на загальнообов’язкове пенсійне страхування становить 34,3 % бази нарахування єдиного внеску;
  • на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 0,5 % бази нарахування єдиного внеску;
  • у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням — 1,7% бази нарахування єдиного внеску.

До цієї дати внески вплачувались за ставками 33,2, 1,5 та 1,9% відповідно до зазначених вище.

База нарахування єдиного внеску визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої пунктом 4 статті 1 Закону № 2464, що дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На 2014 рік ця сума становить 20706 грн.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, встановленого пунктом 5 статті 1 Закону № 2464.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль