Головбух

Збитки від перерахунку курсових різниць за валютою, придбаною для виплати дивідендів нерезиденту, зараховуються до витрат

  • 7 липня 2014
  • 58

Прибуток або збиток від перерахунку курсових різниць за валютними коштами, які в бухгалтерському обліку відносяться до монетарних статей балансу, у разі придбання іноземної валюти для використання її не в господарській діяльності включаються в податковому обліку до доходів/витрат платника податку

Прибуток або збиток від перерахунку курсових різниць за валютними коштами, які в бухгалтерському обліку відносяться до монетарних статей балансу, у разі придбання іноземної валюти для використання її не в господарській діяльності включаються в податковому обліку до доходів/витрат платника податку.

Згідно з підпунктом 153.1.3 пункту 153.1 статті 153 Податкового кодексу України, визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі — П(С)БО 21), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 № 193. 

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

При цьому прибуток зараховується до складу доходів платника податку, а збиток — до витрат платника податку.

Згідно з пунктом 4 П(С)БО 21, курсова різниця — це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах; монетарні статті — статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій сумі грошей або їх еквівалентів.

Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції та балансу. Курсові різниці від перерахунку грошових коштів у іноземній валюті й інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів або витрат (пункт 8 П(С)БО 21).

Отже, відповідно до вимог П(С)БО 21, перерахунок курсових різниць валютних коштів, у тому числі за операціями, які проводяться не в межах господарської діяльності, проводиться за монетарними статтями. Таким чином, прибуток або збиток від перерахунку курсових різниць за валютними коштами включається в податковому обліку до доходів або витрат платника податку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги