Головбух

Нацбанк підтримує досягнення компромісу щодо врегулювання питання іпотечних кредитів у іноземній валюті

  • 8 липня 2014
  • 16

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню»

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню» від 01.07.2014 № 4185а-2. Цьому передували тривалі консультації представників банківської спільноти, громадськості та законодавчих кіл, у результаті яких вдалося знайти компромісні рішення щодо розв’язання проблем позичальників банків, які мають непогашені іпотечні кредити в іноземний валюті.

«Положення, що лягли в основу вищезазначеного законопроекту, загалом відповідають принципам соціальної відповідальності держави та бізнесу, верховенства права та справедливого захисту споживачів фінансових послуг», — зазначила Голова Національного банку Валерія Гонтарева.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Ідеться, зокрема, про:

  • перерахування несплачених кредитних зобов’язань за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим на дату проведення реструктуризації;
  • встановлення плати за користування кредитом після перерахування й до кінця дії договору зі змінами в розмірі фіксованої процентної ставки, яка діяла за кредитом до моменту реструктуризації.

Розмір щомісячного платежу за реструктуризованими зобов’язаннями не має перевищувати розмір місячного платежу за таким кредитом до його реструктуризації, перерахованим у гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014.

Законопроектом також передбачається погашення зобов’язань за кредитом у іноземній валюті, забезпеченим іпотекою за рахунок передачі позичальником предмета іпотеки держателю (банку). Така передача є підставою для припинення зобов’язань за кредитом, у тому числі якщо вартість предмета іпотеки є недостатньою для повного задоволення зобов’язань.

«Не слід забувати про непросту фінансову й економічну ситуацію, що наразі склалася у країні. Пропонований вищезазначеним законопроектом механізм розподіляє фінансову відповідальність між державою (шляхом внесення змін до Податкового кодексу), банками та фізичними особами — позичальниками, що, на думку регулятора, є компромісним варіантом», — додала Голова Нацбанку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини