Порядок проведення електронної податкової перевірки

8 липня 2014 19
Електронна перевірка проводиться на підставі заяви, поданої платником податків у контролюючий орган за місцем обліку

Електронна перевірка проводиться на підставі заяви, поданої платником податків у контролюючий орган за місцем обліку. Заява подається за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення перевірки.

У заяві в обов’язковому порядку вказується інформація про перелік податків, які будуть перевірятися, а також відомості про податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці. Це можуть бути періоди, визначені платником податків раніше. Такий податковий період не може тривати менше одного базового податкового періоду з відповідного податку (збору). При цьому в орган Міністерства доходів і зборів необхідно подати відповідну звітність.

Міндоходів може прийняти рішення про непроведення перевірки, якщо будуть виявлені такі обставини:

  • період, що підлягає перевірці відповідно до заяви, уже охоплений документальною плановою або позаплановою перевіркою;
  • бухгалтерський облік (в електронному вигляді) ведеться з порушенням Інструкції про застосування Плану рахунків;
  • до Міндоходів не подані разом із заявою документи в електронній формі, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.

При цьому платник податків може повторно звернутися в контролюючий орган із заявою про проведення електронної перевірки.

За результатами електронної перевірки складається довідка у двох екземплярах, підписана посадовими особами контролюючого органу, і після її реєстрації вручається особисто платникові податків для ознайомлення й підписання протягом п’яти робочих днів від дня вручення.

Якщо платник податків не погоджується з висновками перевірки або фактами й даними, викладеними в довідці, він усе одно зобов’язаний її підписати й має право подати свої заперечення разом із підписаним екземпляром довідки.

Якщо платник податків не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складання довідки про проведення електронної перевірки, який установлене порушення податкового законодавства, контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль