Головбух

Продовження термінів подання податкових декларацій

  • 9 липня 2014
  • 27

Міндоходів у своєму листі терористичну загрозу та складну ситуацію, яка склалась у Донецькій та Луганській областях, розцінює як обставини непереборної сили

Міндоходів у своєму листі терористичну загрозу та складну ситуацію, яка склалась у Донецькій та Луганській областях, що призвела до відсутності в окремих платників податків можливості подавати у граничний строк податкові декларації, розцінює як обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини). Непереборна за даних умов сила (стихійне лихо, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація тощо),  є обставиною, що звільняє фізичну особу або посадових осіб юридичної особи від відповідальності за невиконання обов’язків, передбачених податковим законодавством.

За наявності обставин непереборної сили платник податків може звернутися до органу державної податкової служби з письмовою заявою про продовження граничних строків подання податкових декларацій. Міндоходів у листі зазначає, що протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили, платник податків має звернутись до податкового органу за місцезнаходженням з відповідною заявою для продовження граничних строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів, отриманим від Торгово-промислової палати України. Штрафні санкції не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з пунктом 102.6 Податкового кодексу України (ПК).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

У листі зазначається також, що у разі застосування до платника податків штрафних санкцій до моменту подання зазначених вище документів, що підтверджують обставини непереборної сили, податковий борг на підставі підпункту 101.2.4 ПК визнається безнадійним та підлягає списанню.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини