Головбух

Нові правила зміни місцезнаходження платника податків

  • 10 липня 2014
  • 18

Змінено порядок переведення платника податків

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що набув чинності Наказ Мінфіну «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 22.04.2014 № 462, яким змінено порядок переведення платника податків.

Зміна основного місця обліку проводиться контролюючими органами протягом місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження платника податків, пов’язану зі зміною адміністративно-територіальної одиниці.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження або місця проживання платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік, то воно здійснюється автоматично в день закінчення такого строку.

Відповідно до частини восьмої статті 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

У такому випадку контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням одночасно зі зняттям з обліку юридичної особи — платника податків за основним місцем обліку здійснює взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно з розділом VII Порядку обліку без подання заяви платником податків. До закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням — з ознакою того, що він є платником податків із наступного року.

Після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням він продовжує перебувати на обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган продовжує адмініструвати податки щодо платник у частині завершення процедур такого адміністрування до:

  • закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов’язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата або призначена та контролюючий орган вже повідомив платника податків про її проведення;
  • повернення надміру сплачених платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи податкових декларацій (звітів, розрахунків) претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, якщо до кінця бюджетного року спливає строк повернення або відшкодування;
  • закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов’язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі) іншим контролюючим органом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини