Робоча ситуація дня: Пільги при оподаткуванні орендованого нерухомого майна

10 липня 2014 31
Фізична особа — власник квартири здає в оренду одну з кімнат. Чи підлягає оподаткуванню податком на нерухоме майно у такому разі вся площа житлової нерухомості?
Фізична особа — власник квартири здає в оренду одну з кімнат. Чи підлягає оподаткуванню податком на нерухоме майно у такому разі вся площа житлової нерухомості?
Так, підлягає.
І от чому.
Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової нерухомості, у т. ч. його частка (пп. 265.2.1 Податкового кодексу України; ПК).
Пільги зі сплати податку на нерухоме майно для фізичних осіб установлено у підпункті 265.4.1 ПК. Проте пільги не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (зокрема, здаються в оренду).
Враховуючи зазначене, якщо фізособа — власник об’єкта житлової нерухомості (частини об’єкта житлової нерухомості) здає в оренду його частину (одну із кімнат квартири), то пільга зі сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування на такий об’єкт не надається.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль