Головбух

Особливості здійснення митних формальностей за попередньою митною декларацією

  • 11 липня 2014
  • 26

У порядок здійснення митних формальностей із застосуванням попередньої митної декларації типу «ЕА» внесено зміни

Як повідомили в Луганській митниці Міндоходів, у порядок здійснення митних формальностей із застосуванням попередньої митної декларації типу «ЕА» внесено зміни (лист Міндоходів від 23.06.2014 № 14769/7/99-99-24-01-06-17).

Відповідно до цієї статті 259 Митного кодексу України попередня митна декларація — це документ, який надається до ввезення в Україну товарів, транспортних засобів комерційного призначення (у тому числі з метою транзиту) або після їх ввезення, якщо ці товари й транспортні засоби находяться на території пункту пропуску через митний кордон України.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Згідно з пунктом 4 статті 259 Кодексу, за рішенням органу доходів і зборів, випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення в заявлений митний режим за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію, може бути здійснено після переміщення цих товарів і транспортних засобів через митний кордон України без пред’явлення їх цьому органу доходів і зборів.

Однак за ввезення товарів на митну територію України різними видами транспорту декларація типу «ЕА» не може бути використана для випуску в митний режим окремих видів товарів без пред’явлення їх органу доходів і зборів, яким така декларація була оформлена.

З урахуванням змін, внесених листом Міндоходів, вищезазначене положення стосується підакцизних товарів, а також:

  • товарів, що ввозяться на митну територію України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, трубопровідним транспортом, лініями електропередач або у складі консолідованих вантажів (крім консолідованих вантажів, що перевозяться одним транспортним засобом і складаються з двох і більше партій товарів від різних відправників для одного одержувача, і доставляються в одну митницю призначення та/або ввезення);
  • товарів, які під час ввезення на митну територію України декларуються у митні режими, відмінні від імпорту, реімпорту, тимчасового ввезення, переробки на митній території;
  • товарів, задекларованих за однією декларацією типу «ЕА», пропуск яких за ввезення на митну територію України здійснювався з розбивкою на окремі частини, також і у зв’язку з переміщенням в різних транспортних засобах або контейнерах.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги