Головбух

Проблеми банків спровокували податковий борг у столичних бізнесменів

  • 14 липня 2014
  • 18

Київські підприємці стають заручниками обставин, за яких сумлінне ставлення до сплати податків не гарантує виконання всіх зобов’язань зі сплати податків до бюджету

Частими стали випадки, коли київські підприємці стають заручниками обставин, за яких сумлінне ставлення до сплати податків не гарантує виконання всіх зобов’язань зі сплати податків до бюджету. Причина цього — проблеми у банківському секторі.

Так, нещодавно до однієї з податкових інспекцій Києва звернулось керівництво столичної компанії А., яка впродовж останніх років не мала проблем у взаєминах з контролюючими органами, проте отримала податкову заборгованість. У вказаного підприємства були відкриті рахунки та розміщені грошові активи у банківській установі, яка потрапила під процедуру ліквідації. Як наслідок, через проблеми банку підприємство було позбавлене можливості вчасної сплати певних податкових платежів. Згодом фінансові проблеми підприємства вирішились, але штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податків позбавитись не вдалось.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Нагадаємо, що низка фінансових установ, пов’язаних із колишніми керманичами країни, виявилась причетною до проведення сумнівних фінансових операцій, внаслідок чого на їх активи частково були накладені арешти.

Головне управління Міндоходів у м. Києві звертає увагу представників бізнесу на необхідності співпраці з надійними фінансовими установами. Під час вибору банку слід дослідити його ділову репутацію та ознайомитись з його попередньою діяльністю на ринку фінансових послуг.

За інформацією Національного банку України на сьогодні у Києві 10 банків України проходять стадію ліквідації, серед яких: АТ «Градобанк», ПАТ Акціонерний Банк «Синтез», ПАТ «Банк столиця», ПАТ «Ерде банк», ПАТ «Банк «Таврика», ПАТ «Комерційний банк «Даніель», ПАТ «Реал банк», ПАТ «Брокбізнесбанк», ПАТ Банк «Меркурій», ПАТ «Банк Форум».

Згідно з положеннями Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI під час дії тимчасової адміністрації банк не припиняє свою діяльність, а продовжує поточну роботу. Також Закон передбачає нарахування неустойки (штрафів, пені тощо) за невиконання зобов’язань щодо сплати податків і зборів, проте не зупиняє обов’язку щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). Отже, під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банки також зобов’язані сплачувати поточні податкові зобов’язання.     

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини